O společnosti JK-ELTRA - toroidní transformátory

Historie společnosti JK-ELTRA

Česká soukromá firma JK-ELTRA byla založena v roce 1991 a její hlavní obor činnosti je výroba toroidních transformátorů a autotransformátorů. Výroba byla zahájena panem Janem Kyprým již koncem roku 1979 pod hlavičkou jiné firmy. Transformátory vyrábíme a vyvíjíme od výkonu 10 VA do cca 2500 VA. Toroidní transformátory mají proti běžným transformátorům tvaru EI nebo M řadu výhod, které příznivě ovlivňují kvalitu zařízení, ve kterých jsou použity. Toroidní trafo má svůj magnetický tok soustředěn do kruhu (odtud jeho název).

Transformátory, autotransformátory a zkušebny

Toroidní transformátory byly odzkoušeny a schváleny v Elektrotechnickém zkušebním ústavu (EZÚ) v Praze – Trója a přezkoušeny v roce 2011 ve VOP-026 Šternberk, jako:

Toroidní bezpečnostní ochranný transformátor pro všeobecné použití - vyhovuje normě ČSN EN 61558-2-6 (certifikát viz. foto).

Toroidní oddělovací ochranný transformátor pro všeobecné použití - vyhovuje normě ČSN EN 61558-2-4 (certifikát viz. foto).

Toroidní bezpečnostní autotransformátory byly odzkoušeny a schváleny ve VOP-026 Šternberk, jako:

Toroidní bezpečnostní autotransformátor typu TRJ a TRT - vyhovuje normě ČSN EN 61558-1-2-6-2-13.

Transformátory a dodavatelé toroidních jader

Při návrhu nových jader spolupracujeme s výrobci vinutých jader THERMA FM a ARCELORMITTAL TECHNOTRON. Jsme tedy schopni nabídnout transformátory atypických rozměrů dle přání našich zákazníků. Našim cílem je zvyšovat kvalitu vyráběných transformátorů a uspokojit zákazniky širokým rozsahem naší nabídky.

Přečtěte si, co o nás píše největší internetový deník Idnes.Cz

Vítejte ve společné domácnosti s transformátory, nosiči pohody. Idnes.Cz

>> Na začátek stránky